Ahmet MERCAN

Dünya tarihinde böyle bir destana az rastlanır.

Bir halk, ordusunun kıyafetlerini giymiş alçakların jetlerine, tanklarına, makineli tüfeklerine aldırmadan, ülkesini işgalden kurtardı.

Askeri, polisi, sivili, yaşlısı , engellisi, çocuğuyla 240 şehit verdi.

Her şey canlı yayınlarda gözlerimizin önünde gerçekleşti.

Ruhunu, namusunu, onurunu Fethullah denen alçağa teslim etmiş hainler bu halkın helikopterleriyle, uçaklarıyla Kurtuluş Savaşı'nda bile vurulmamış Gazi Meclisimizi bombaladılar.

Kışlada askerlerimizi, karakolda polislerimizi rehin aldılar.

Tanklarla halkın üzerinden geçtiler...

Sokaktaki insanların üzerine kurşun yağdırdılar...

Ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanının üzerine ölüm mangaları gönderdiler...

Ve daha nice hain planlar ile Vatanımıza saldırılar.

Darbenin daha ilk dakikalarından itibaren Meydanları doldurmuş olan Aziz Milletimiz Vatanımızın Kurtuluş Mücadelesini vermiştir.  Biz ilk andan itibaren bu kutlu savunmada partimizi ön plana çıkarıp bu mücadeleye gölge düşürmedik hatta ilk andan itibaren ulaşabildiğimiz muhalefet ilçe Başkan'larımıza meydana gelerek bize katılmalarını ve mesaj sistemleri ile destek olmalarını rica ettik.

Her akşam meydanda düzenlenen milli irade ve demokrasi şölenlerine isteyen siyasi parti ve stk temsilcilerinin kendilerini ifade ettiklerine şahit olduk.

Bugün Hendek Meydanlarından yükselen bu zafer nidalarını eleştirenler konuya parti ve siyasi hamle yorumu yapanların Bu hain darbe girişimine

"15 Temmuz Darbe Tiyatrosu" başlığı atarak Halkın yüreğinden yükselen bu onurlu sesleri itibarsızlaştırma çabası içinde olanlardan farkı yoktur.

Evet, nineler bile sokağa çıkmışken, vatanlarını, onurlarını, eşlerini, çocuklarını, geleceklerini, demokrasiyi korumaya cesaret edemedikleri için utanmıyorlar. Aksine çirkefleşiyorlar...

Bu Meydan hakkında konuşmayı, bu onurlu halkın, kendilerine makarnacı, göbeğini kaşıyan adam, diyenlerin kanalını bile darbecilerden kurtaran o nur yüzlü ninelerin, dedelerin yüzlerine bakmayı hak etmiyorlar.

Yarın kendi çocukları da, ülkesi işgal edilmeye çalışırken düşmana moral veren bu vatandaş müsveddelerine bugünleri hatırlatacaktır.

Hendek meydanı tüm demokrasi ve milli irade savunucularına açık olup o meydan sadece milletindir düşüncesindeyiz.

Bu vesile ile bir kez daha Vatansever Halkımıza Meydanları doldurma çağrısı yapıyor Vatanımızın bu aziz evlatlarının ellerinden öpüyorum.

Ali Kemal SOFU

AKPARTİ İlçe Başkanı