Ahmet MERCAN

İnsanların sağlıklı düşünme yetisinin az olmasının nedenlerinin en başında eleştirilerin hep "karsindakini" hedef tutmasıdır. Doğruyu anlayabilmek için önce kendine sonra karşındakinin doğrusuna bakmalıdır insan. İşte bunun adıdır empati. 
Empati kurarken karşındakinin inancını, kusurunu, eksiğini eleştirmek değil tam tersine kendindeki eksikleri bulup eleştirmektir doğru olan. 
İYİ Parti Hendek Belediye Başkan Adayı Sayın Ahmet MERCAN'ı dün gece Puna Köyünde izlemeye gittim. Gördüğüm ilk şey; insanların gözlerine bakması ve en ufak bir sese yönelip kendisine birşey mi soran var telaşıyla o yana yönelmesi desem ne dersiniz? Bunun anlamı "siz benim için önemlisiniz" demektir. Kim ne soracak, kim ne isteyecek içtenlikle takip ediyor. Adam açık açık bile kendine oy isteyemiyor yahu. "Çocuklarınızın geleceği için, Hendek'in refah seviyesinin yükselmesi için, köylünün toprağının bereketi için lütfen vereceğiniz oyları düşünerek verin" diyor. "Kimseyle kötü olmaya değecek bir zamanda değiliz, komşunuzu, bacınızı, bakkalınızı kırmaya değmez" diyor. 
Çok ince bir insan çook! 
"Hendek'imizin her beldesinde ve köylerinde çalışacak ekipman ve araç gereçlerle halkın ihtiyaçlarını belirleyecek, her nevi ihtiyaca cevap verecek oluşumlara önderlik edecek alt yapılar inşa etmek için sözümüz olsun. Sizlerin desteğiyle kanaat önderliğimizi merkez belediyelere kadar oluşur hale getirelim inşallah" diyor. Daha ne desin ha? Ne desin? Üretim diyor, iş diyor, aş diyor, barış diyor, doğruluk, şeffaflık diyor! Daha ne diyecek?!
Velev ki iyi değilsen bir değil, iki kez düşün Hendek! İyi düşün iyi ol!