Hendek Rehber

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu başkanlığındaki Sakaryalı eğitimciler Kent Meydanı’ndan otobüslerle Ankara’ya giderek, Türkiye’nin her yerinden Beştepe’ye akın eden vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbetine destek verdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki demokrasi nöbetine İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun yanısıra, ilçe milli eğitim müdürleri, il ve ilçelerin milli eğitim yöneticileri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Gece saat 22.00’de Ankara’ya ulaşan Sakaryalı eğitimcilerin Beştepe’deki demokrasi nöbeti sabah namazı sonrasına kadar devam etti. Gece boyunca Cumhurbaşkanlığı Külliyesi çevresinde ve Millet Camiinde nöbet tutan Sakaryalı eğitimciler Millet Camiinin manevi atmosferi içinde bol bol ibadet ederek, Fettullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz gecesi yaptığı darbe girişimine sert tepki gösterdiler. Türk Milletinin birlik ve beraberlik içinde demokrasisine ve özgürlüğüne sahip çıkarak tarihte emsaline az rastlanır bir başarıyla darbe girişimini önlediğini ifade eden eğitimciler, FETÖ terör örgütüne destek veren eğitimcilerin de camiadan tamamen uzaklaştırılması için çalışmaların büyük bir kararlılıkla yürütüldüğünü belirttiler.

Beştepe’deki Demokrasi Nöbetine destek vermenin huzur ve mutluluğu içinde ertesi gün öğle saatlerinde Sakarya’ya dönen eğitimciler, demokrasi nöbetlerine Kent Meydanında devam ediyorlar. Sakaryalı eğitimcilerin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gerçekleştirdiği nöbet ziyareti, sosyal medyadaki paylaşımlara yorum yapan Sakaryalılar tarafından büyük takdirle karşılandı.